U zagrebačkom Boogaloo klubu, thrash metal legende Anthrax su održali nezaboravni koncert, koji je obilježio njihov povratak na naša područja. Nakon dužeg perioda bez novog materijala i nastupa, Anthrax je pred publikom predstavljen novi album Cursum Perficio, koji će izaći 18. septembara 2026. godine.
Nakon što su Anthrax u proteklih nekoliko godina uglavnom bili odsutni sa scene, njihov povratak u Zagreb je bio više nego dobrodošao. Iako su trebali nastupiti 2022. godine, taj je koncert otkazan, ali je ovo novo pojavljivanje donijelo nova izdanja i headliner turneju. Njihov set list je bio sastavljen od klasičnih pjesama, kao što su “Among the Living”, koje su publiku odmah doveli do vrhunca. Kako navodi portal Muzika.hr, “Najradije bih vas potrpao u buseve i poveo na turneju” je rekao Joey, ukazujući na izuzetnu energiju publike.
Koncert je započeo ranije nego što je to uobičajeno, bez predgrupe, i točno na vreme. Ova odluka se pokazala kao pametna, jer je omogućila Anthraxu da izvede svoj set bez prekida i da publika bude potpuno uključena u atmosferu koncerta. Anthrax je predstavio neke od svojih najpoznatijih pjesama, kao što su “Keep it in the Family”, gdje je Scott svirao na specijalnoj gitari sa slikama Dimea i Vinnieja iz Pantere, kao posveta preminulim metal legendama. Publika je bila u trenutku, uz Joeyja pevajući i crowdsurfing, što je stvorilo nezaboravnu atmosferu.
Pored klasičnih pjesama, Anthrax je također predstavio neke nove brojeve, kao što su “Breathing Lightning” s njihovog poslednjeg studijskog albuma i najnoviji singl “It’s for the Kids” s nadolazećeg Cursum Perficija. Ova nova izdanja su pokazala da Anthrax i dalje ima snage i kreativnosti da stvara kvalitetnu muziku. Nakon što su završili svoj planirani set, Anthrax se vratio na pozornicu za bis, gdje su izveli “I’m the Man”, a basist Bello je preuzeo mikrofon za ovu izvedbu. Osim toga, bubnjar Charlie je uklopio par taktova iz uvoda u legendarnu “Only”, jedne od njihovih najpodcjenjenijih pjesama.
[EMBED YOUTUBE: Anthrax – Among the Living]
Cijela večer je bila ispunjena energijom i entuzijazmom, a Anthrax je pokazao zašto su jedan od najvažnijih thrash metal bendova svih vremena. Nakon koncerta, bend je proveo vreme s obožavateljima, potpisujući autograme i fotografirajući se, što je još jedan dokaz njihove povezanosti sa publikom. U svakom slučaju, Anthrax je u Zagrebu održao koncert koji će se dugo pamtiti, a njihov povratak u našu muzičku scenu je više nego dobrodošao.
Izvor: Muzika.hr
