← Nazad Vesti

Melissa Auf Der Maur: Izdaje Knjigu “Moje Fotografije Rok Muzike 90-ih” u Septembru

Melissa Auf Der Maur, basistkinja ikonih bendova HOLE i THE SMASHING PUMPKINS, objaviće novu knjigu fotografija “My ’90s Rock Photographs” 8. septembra za DelMonico Books i Umjetnički galeriju Ontarija. Ova knjiga će sadržati preko 200 intimnih fotografija koje je Auf Der Maur snimila tokom svog boravka u svetu rok muzike 90-ih godina.

Auf Der Maur je kao basistkinja HOLE-a i THE SMASHING PUMPKINS-a proputovala svet, dokumentujući život iza scene, na sceni i među publikom. Ona je instinktivno usmerila kameru prema sebi kao najintimnijem dostupnom subjektu, što joj je bilo inspirisano njеним studijama na Univerzitetu Konkordija, gde joj je profesor Rejmond Aprijl uveo subjektivne samoportrete Franseske Vudman. Već kada se pridružila HOLE-u na njihovoj svetskoj turneji “Live Through This”, zatražila je film od 35mm pozadi svake scene. Njena dnevna praksa, koja je uključivala dokumentovanje sebe i okruženja, proširila se kroz kreativnu upotrebu samotajmera i kabinskih otpuštanja za snimanje fotografija tokom izvođenja. Ovo je rezultiralo obimnom arhivom od preko 10.000 fotografija koje idu iza scene rok-zvezda – igrajući sa Kortni Lavovom ćerkom, Franses Bin Kobaјn; družeći se sa PAVEMENT-om, SONIC YOUTH-om i Beckom; vozeći se u limuzini sa Dru Barimor; i provodeći vreme na snimanju spota za pesmu HOLE-a “Celebrity Skin”. Bila je čak i angažovana od strane časopisa kao što je Spin da dokumentuje Lollapaloozu 1995. i Tibetski koncert slobode 1996.

Grit i urbane, igračke, ali i duboko lične, Auf Der Maur-ine intimne fotografije slave nezavisni duh 90-ih i pružaju unutrašnji pogled na deceniju pre smartfona i digitalnog snimanja. Kroz obimnu kuratorsku selekciju od preko 200 fotografija, njena sećanja stvaraju pokretni samoportret mladog umetnika koji živi kroz alternativnu muzičku scenu 90-ih, i vremensku kapsulu za Generaciju X.

Auf Der Maur (rođena 1972) je sa svojim indie bendom TINKER otvorila koncert za THE SMASHING PUMPKINS kada joj je Bili Korgan preporučio Kortni Lav kao novu basistkinju HOLE-a za njihovu svetsku turneju “Live Through This”, koja je počela ubrzo nakon smrti Kurta Kobaјna i Kristine Pfaf. Ona je svirala na njihovom albumu “Celebrity Skin”, koji je bio nominovan za Gremi. Nakon što je napustila HOLE, Auf Der Maur se pridružila THE SMASHING PUMPKINS-u kao basistkinja na njihovoj oproštajnoj turneji od 1999. do 2000. godine. Nakon objavljivanja nekoliko solo albuma, preselila se u Hadsone, Njujork, postala majka i suosnovala multidisciplinarni umetnički centar Basilica Hudson.

[EMBED YOUTUBE: Melissa Auf Der Maur – Interview]

Izvor: Blabbermouth

← FRAN Fest u Dražu: Sajam muzike i energije Porto Morto objavio novi album “Minimum” →