U jednom od poslednjih intervjua, Džim Morison je govorio o strasti i energiji koja je potkopavala njihovu muziku. Kako navodi portal LouderSound, poslednja pesma koju su The Doors snimili bila je “L.A. Woman”, i ona je savršen primer te strasti i energije. Pesma je snimljena u januaru 1971. godine, a bila je deo njihovog šestog studijskog albuma, koji je takođe nosio naziv “L.A. Woman“.
Priča o snimanju ove pesme je zanimljiva, jer je Džim Morison imao jasnu viziju kako treba da zvuči. On je hteo da pesma bude brža ižešća, sa jakim ritmovima i snažnim vokalom. Robi Krieger, gitarista The Doorsa, je rekao da je Džim bio jako uveren u svoju viziju, i da je ceo bend morao da se prilagodi njegovom stilu. Rezultat je bio jedna od najboljih pesama The Doorsa, sa karakterističnim vokalom Džima Morisona i sjajnim gitarskim riffom Robija Krigera.
The Doors su bili jedan od najuticajnijih bendova šezdesetih godina, i njihova muzika je imala veliki uticaj na razvoj roka i psihodelije. Džim Morison je bio jedan od najkarizmatičnijih frontmena svih vremena, i njegov vokal je bio jedan od najprepoznatljivijih u istoriji rok muzike. Njegova smrt 1971. godine je bila veliki gubitak za muzičku scenu, ali njegova muzika i dalje živi i inspiriše nove generacije.
Pesma “L.A. Woman” je samo jedan primer muzičkog genija The Doorsa, i njihove sposobnosti da stvaraju muziku koja je i danas aktualna. The Doors su bili bend koji je živeo u svoje vreme, ali njihova muzika je preživela vreme i još uvek ima veliki uticaj na savremenu rok scenu. Kako navodi portal LouderSound, “L.A. Woman” je pesma koja će još dugo vremena biti deo rok istorije, i koja će nastaviti da inspiriše nove generacije muzičara i obožavalaca.
Izvor: LouderSound
