U vazduhu je nova energija, a Šajzerbiterlemon se vraća sa svojim trećim studijskim albumom, koji će biti predstavljen singlom “Mrtav čovek”. Ova pesma predstavlja katarzični izraz benda, koji je poslednjih godina bio aktivan u studentskom protestu i borbi za bolju sutrašnjicu. Kao što navodi pevač i gitarista Jovan Sibinović**, “Mrtav čovek” je pesma o čoveku koji nema šta da izgubi, ali je spreman da se bori do kraja.
Četiri godine od izlaska albuma “Na dugačkim poljima”, Šajzerbiterlemon se vraća sa novim materijalom, koji će biti predstavljen u narednim mesecima. Singl “Mrtav čovek” je dostupan na svim digitalnim platformama i bandcamp-u, a video spot za pesmu je dostupan na YouTube-u. Producent pesme je Andrej Mladenović, koji je uradio miks i master. Spot, koji je snimljen u saradnji sa direktorom fotografije Srđanom Mančevom, predstavlja intenzivan i brutalan prikaz pesme.
Šajzerbiterlemon je bend koji je poslednjih godina bio aktivan u muzičkoj sceni Srbije, sa dva studijska albuma – “Iza naših zidova” (2019) i “Na dugačkim poljima” (2022), kao i EP “Šajzerbiterlemon” (2017). Bend čine Jovan Sibinović, Ana Đurović, Konstantin Janković i Marko Obradović. U narednim mesecima, Šajzerbiterlemon će nastupati na festivalima “Regulacija” u Smederevu, “Rockstrikciji” u Crnoj Gori i “Lajf AID 4 Srbija #5” u Pragu.
Kako navodi Jovan Sibinović, “Mrtav čovek” je pesma koja predstavlja izraz benda u ovom trenutku. “Imam utisak da sve što sam osećao i sve što sam hteo da kažem povodom ove sulude zemlje i ništa manje suludog sveta staje u pesmu Mrtav čovek”, kaže Jovan Sibinović. Pesma je krik čoveka koji nema šta da izgubi, ali je spreman da se bori do kraja, bez odustajanja.
[MEDIA: https://www.youtube.com/watch?v=7kg9b7aoHiE]
Izvor: Oblakoder
